Alameda County, Tesla’nın Fremont fabrikasının önümüzdeki hafta en kısa sürede yeniden açılmasına izin verebilir

Alameda County, Tesla’nın Fremont fabrikasının önümüzdeki hafta en kısa sürede yeniden açılmasına izin verebilir


Tesla, Model 3 Üretim Hedeflerini Karşılamak için Dev Çadır Kuruyor

Alameda İlçe yetkilileri bugün Tesla'nın ek güvenlik önerileri uygularsa önümüzdeki hafta en kısa sürede yeniden açılabileceğini açıkladı.

Alameda İlçesi Halk Sağlığı Departmanı'ndan yapılan açıklamada, Tesla'nın Fremont fabrikası için COVID-19 sahaya özgü güvenlik planı alındıktan sonra yetkililerin “Tesla'nın temsilcileriyle bugün bazı ek güvenlik önerileri de dahil olmak üzere güvenlik ve önleme planları hakkında verimli tartışmalar düzenlediklerini söyledi.

“Tesla’nın Önlenmesi ve Kontrol Planı bu güncellemeleri içeriyorsa ve halk sağlığı göstergeleri sabit kalırsa veya iyileşirse, Tesla’nın önümüzdeki hafta en kısa sürede yeniden açılması için bu hafta Minimum İş Operasyonlarını artırmaya başlayabileceğini kabul ettik” dedi.

Alameda İlçe yetkilileri, Tesla'nın fiziksel mesafe de dahil olmak üzere güvenlik önlemleri uyguladığını doğrulamak için Fremont Emniyet Müdürlüğü ile birlikte çalışacaklarını söyledi.

Anlaşma, Alameda County ve Tesla arasında, tesisin yeniden açılış tarihi hakkında anlaşmazlığın ardından geliyor. Tesla CEO'su Elon Musk Pazartesi günü, Alameda İlçesi henüz evde kalması için üretim siparişini kaldırmamış olsa da Fremont fabrikasının üretime yeniden başladığını söyledi. Bu, Tesla'nın hafta sonu Alameda İlçesi aleyhindeki karara karşı ihtiyati tedbir ve yardım talebinde bulunma davası açtığını duyurmasının ardından gerçekleşti.

 

Alameda İlçesi, diğer beş Körfez Bölgesi ilçesiyle birlikte, 4 Mayıs'ta bazı inşaat kısıtlamalarını hafifletmeye başladı ve başta inşaat ve çevre düzenlemesi gibi dışarıda gerçekleştirilen bazı iş faaliyetlerinin devam etmesine izin verdi. Önemli COVID-19 göstergelerine bağlı olarak, daha fazla işletmenin 18 Mayıs'ta tekrar çalışmaya başlamasına izin verilebilir.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!